#miły_i_sympatyczny, czyli największa obelga

Czy istnieje jakieś określenie, które przyprawia Was o dreszcze i w życiu nie chcielibyście, żeby ktoś o Was tak powiedział? Ja coś takiego mam. Jeśli ktoś zapytany, co o mnie sądzi, powie, że jestem miła i sympatyczna, wywoła we mnie falę rozpaczy. To jest po prostu największa obelga, jaka może mnie dotknąć. Dlaczego? I czy jest coś złego w byciu miłym i sympatycznym?

 

Miły i sympatyczny – czyli pozytywny

 

Owszem. Ogólnie rzecz biorąc, w opinii publicznej określenia zarówno miły, jak i sympatyczny mają bardzo pozytywny wydźwięk. Ktoś, kto jest miły i sympatyczny to przecież osoba życzliwa, sprawiająca dobre wrażenie. Ktoś taki uśmiecha się, nikomu nie wchodzi w drogę, jest przychylny. Oczywiście sama lubię takie osoby, dobrze czuję się w ich towarzystwie, co jest raczej naturalne.

Czytając to, pewnie dziwisz się i zastanawiasz: KOBIETO, W TAKIM RAZIE O CO CI CHODZI?

Już tłumaczę.

 

Miły, sympatyczny – czyli… nijaki

 

Załóżmy, że ucinasz sobie pogawędkę z nowopoznaną osobą. Potem zostajesz zapytany o wrażenie. Myślisz: To osoba taka… hm… miła i sympatyczna!

Jeśli to było pierwsze, co Ci przyszło do głowy, to całkiem prawdopodobne, że osoba, z którą przyszło Ci rozmawiać, nie wyróżniła się niczym szczególnym, oprócz tego, że była miła i sympatyczna.

Co to znaczy?

Że była nijaka.

Bo co to za filozofia być miłym? Każdy powinien być miły. Ale jeśli nie zwróciłeś uwagi na, załóżmy, inteligencję, poczucie humoru, ciekawy styl wypowiedzi, wyjątkową umiejętność słuchania, albo inną cechę, to chyba nie najlepiej, prawda?

Dlatego tak mnie to boli. Jeśli ktoś pomyślałby o mnie w ten sposób, oznaczałoby to, że jestem nijaka, że ograniczam się do absolutnego minimum i nie wyróżniam się niczym szczególnym. Szczerze powiedziawszy, wolałabym, żeby powiedziano o mnie: A ta to taka wredna!, albo O jeny, ironia wycieka jej uszami, niż uznał mnie za MIŁĄ I SYMPATYCZNĄ. I tyle.

 

Nie bądź nijaki

 

Teraz Ty postaw się na miejscu tej miłej i sympatycznej osoby. Chciałbyś, żeby ktoś widział w Tobie tylko te dwie cechy i zupełnie nic poza tym? Nie ograniczaj się! Być miłym jest dobrze i nawet należy, ale pod warunkiem, że masz do zaoferowania coś jeszcze i jesteś wyrazisty. Nie chodzi tu jednak o udawanie kogoś, kim się nie jest. Bądź autentyczny, ale daj się poznać jako osoba JAKAŚ.

 

Takie zadanko na koniec 🙂 Podpytaj różnych ludzi (zarówno bliskich, jak i dalszych znajomych), co o Tobie myślą. Poproś, żeby wskazali Twoje dwie/trzy cechy charakteru, które jako pierwsze przychodzą im do głowy.

Żeby móc nad sobą popracować, dobrze jest wiedzieć, jak widzi nas otoczenie.

 

Koniecznie podziel się wrażeniami w komentarzu! 😉

Reklama

5 myśli na temat “#miły_i_sympatyczny, czyli największa obelga

 1. Ale nie da się przy pierwszej rozmowie (nie zawsze oczywiście) od razu zobaczyć jaki ktoś jest. Jeżeli widzimy, że ktoś jest miły, że jest sympatyczny i ogólnie odczucia podczas rozmowy i po rozmowie mamy pozytywne, to nie widzę tutaj tego, że takie określenie jest obelgą, ani nie oznacza, że ktoś jest nijaki.

  Polubione przez 1 osoba

  1. I tak, i nie. Napisałam, że w byciu miłym i sympatycznym nie ma nic złego, wręcz przeciwnie! Chodzi mi jednak o to, że jeśli naprawdę nic innego poza tym nie mogę powiedzieć o danej osobie, to znaczy, że dała z siebie minimum, albo po prostu niczym szczególnym się nie wyróżnia. A według mnie dobrze jest mieć jakąś cechę w sobie, dzięki której będziemy wyraziści wśród tłumu. Jeśli zaś chodzi o uznanie powyższego za obelgę – jest to jedynie moje własne odczucie, tak więc w 100% subiektywna ocena 🙂

   PS Dziękuję za podzielenie się swoim zdaniem – interakcja pod wpisami jest dla mnie szalenie ważna, tym bardziej, jeśli ktoś przedstawi własny (również skrajnie różny od mojego) punkt widzenia w danej sprawie :))

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s