misie

Są na świecie różne misie. Ogólnie rzecz biorąc, miś kojarzy się pozytywnie – z puchatym, przytulaśnym zwierzątkiem, pluszakiem i pocieszycielem strapionego serca. Bo miś wysłucha. Ale czy każdy? Okazuje się, że są misie, które pojawiają się niespodziewanie i mogą blokować nas w drodze do osiągnięcia różnych celów. Kiedy otwieramy oczy, one je nam zamykają, kiedy próbujemy zrobić krok, podcinają nam nogi. Co to za misie?

 

Niechcemisie, nieudamisie, widzimisie… Można stworzyć długą listę misiów, które niekoniecznie są naszymi przyjaciółmi. Blokują nas, nie pozwalają ruszyć z miejsca i często zabierają coś najistotniejszego – energię, sens i siły do działania. Myślę sobie, że do każdego przychodzą różne misie, z różną częstotliwością. Nic tylko pozazdrościć tym, którzy rzadko goszczą w swoim życiu te niesympatyczne stworzenia. No dobra, ale co mamy zrobić z nimi, kiedy przychodzą? Bo ja tak sobie myślę, że coś zrobić jednak możemy. Jest szansa, że uda się je okiełznać. Wydaje się być to nie lada wyczynem, ale mimo wszystko uważam, że możliwym do osiągnięcia.

Nie bądźmy pesymistami – są też dobre misie, takie jak układamisie, podobamisie, chcemisie. Są i też do nas przychodzą. Ale mogą przychodzić oczywiście częściej, jeśli się z nimi zaprzyjaźnimy. Mam kilka pomysłów na to, co zrobić, żeby nawiązać z nimi bliższe relacje. Bo nikt mi nie wmówi, że nie chciałby być szczęśliwym. A więc właśnie.

Oto otwieram na blogu kategorię MISIE. Będę zamieszczać tu wpisy na ten temat, opisując różne misie, z którymi się zetknęłam i stykam na każdym kroku w moim życiu. Podzielę się z Wami moimi przemyśleniami i pomysłami związanymi z okiełznaniem i zaprzyjaźnianiem się z tymi stworzeniami.

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s