starter

Boże Narodzenie – dziś na nowo po raz kolejny dostajemy super pakiet – pakiet miłości do wykorzystania. Może ten rok, ten dzień to właśnie pora, żeby w końcu go rozpakować, ale oprócz tego jeszcze wdrożyć go w życie?… Możemy to zrobić bez względu na to, czy wierzymy w Boga (a co za tym idzie – w Jego narodziny), czy też nie. Bo skoro miłość to Bóg, to chyba każdy gdzieś w swoim życiu Go znajdzie.

Jednak, patrząc na to, co dzieje się teraz na świecie, można by przypuszczać, że tej miłości jest za mało, często ją od siebie odpychamy, bo życie według jej zasad nie jest wcale takie proste. Trzeba by było przecież zrezygnować z zabiegania jedynie o własne dobro, z zazdrości, nabrać cierpliwości do niepowodzeń, do wszystkiego. Ale popatrzmy, ile można zyskać – wszystko!

Ciągle narzekamy na świat, na ludzi, nie biorąc pod uwagę samego siebie – a przecież nikt nie jest doskonały. Sztuka jednak polega na tym, żeby zacząć naprawiać siebie – jeśli wytrwale będziemy nad sobą pracować, wtedy spojrzymy na wszystko z innej perspektywy. Każdy jednak myśli, że przecież przez to, że ja jeden się zmienię, cały świat nagle nie stanie się lepszy. Oczywiście, że nie. Ale zmieniając siebie, zaczynamy zmieniać swój mały światek, a dobro z tego światka zaczyna rozprzestrzeniać się na większą skalę, itd. A więc – chyba warto. Ba! Na pewno warto.

Wracając, otwórzmy właśnie teraz nasz prezent gwiazdkowy – tę miłość. Nie jutro, teraz. Dzielmy się nią z ludźmi, pokażmy, że można wznosić się gdzieś ponad gniewem i zazdrością, że można być silnym sercem. Uwierzmy w tę moc. A miłość poznaje się przez czyny. Więc czyńmy dobro i kochajmy. Czas START!

 

A korzystając z okazji, życzę wszystkim i każdemu z osobna radości na co dzień, uśmiechu na twarzy, wewnętrznej siły i cierpliwości do wszystkiego i wszystkich. Oraz wykorzystania danej szansy. Bo każdy z nas, bez względu na jakiekolwiek podziały, ma okazję czynić dobro. I to właśnie dobro powinno jednoczyć cały świat. Nie jednorazowo, ale przez cały czas.

 

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s